Carlos Alcaraz pokonał Denisa Shapovalova w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa

Carlos Alcaraz

Hiszpański tenisista Carlos Alcaraz pokonał Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 6:1, 6:4, 6:2 i awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego French Open. Kolejnym rywalem lidera rankingu ATP będzie Włoch Lorenzo Musetti, który wygrał z Brytyjczykiem Cameronem Norrie 6:1, 6:2, 6:4.

20-letni Hiszpan w pierwszym secie dwukrotnie przełamał swojego rywala i bez problemu zwyciężył 6:1. W drugiej partii znalazł się w tarapatach i przegrywał już 1:4, lecz zdołał odrobić straty, wygrywając pięć gemów z rzędu. Shapovalov trzeciego seta rozpoczął od przegranego serwisu i uległ 2:6. Spotkanie trwało dwie godziny i 12 minut.

Alcaraz w trzech meczach na kortach w Paryżu przegrał tylko jednego seta w starciu z Japończykiem Taro Danielem w drugiej rundzie.