Gol i asysta Pajor w finale to za mało! Barcelona wygrała LM

FC Barcelona odwróciła losy finału Ligi Mistrzyń rozgrywanego w Eindhoven. Piłkarki z Hiszpanii przegrywały z VfL Wolfsburg 0:2, jednak potrafiły zdobyć trzy bramki i po raz drugi w historii sięgnąć po triumf w tych rozgrywkach.

Faworytkami finału Ligi Mistrzyń były piłkarki Barcelony, dlatego to, co wydarzyło się w pierwszej połowie, dla wielu mogło być sporą niespodzianką. Już w trzeciej minucie błysnęła Ewa Pajor, który najpierw odebrała piłkę, a następnie umieściła ją w siatce po strzale z dystansu.

W 37. minucie było już 2:0 dla Niemek, a gola strzeliła Alexandra Popp. To było jej czwarte trafienie w finałach Ligi Mistrzyń. Wcześniej trafiała w 2014, 2016 oraz 2020 roku. Asystę zanotowała Pajor.

Barcelona zdołała jednak wrócić do gry. Już pięć minut po przerwie był remis po dwóch bramkach Patricii Guijarro. W 70. minucie zwycięską bramkę zdobyła Fridolina Rolfo.

Dla Barcelony to drugi triumf w historii.

Królową strzelców sezonu 2022/2023 została Pajor. Polka zgromadziła na koncie dziewięć trafień.

FC Barcelona - VfL Wolfsburg 3:2 (0:2)
Bramki: Guijarro 48, 50, Rolfo 70 - Pajor 3, Popp 37.