Królowie Europy - reportaż z polskiego finału Ligi Mistrzów Turyn 2023

Siatkówka
Królowie Europy - reportaż z polskiego finału Ligi Mistrzów Turyn 2023
fot. CEV
Grupa Azoty z trzecim z rzędu Pucharem Europy.

20 maja 2023 to data, która zostanie zapamiętana na zawsze. Po raz pierwszy w historii dwie polskie drużyny zmierzyły się w finale Ligi Mistrzów. Dla Jastrzębskiego Węgla był to debiut w najważniejszym spotkaniu sezonu w europejskiej siatkówce. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znała już smak finału. Znała też smak zwycięstwa w rozgrywkach i mogła się nim delektować po raz trzeci z rzędu.

Grupa Azoty ZAKSA przystępowała do finału w roli obrońcy tytułu. Niewielu jednak widziało w niej faworyta po porażce w walce o mistrzostwo Polski. Jastrzębski Węgiel zdominował tę fazę rozgrywek i pewnie sięgnął po trofeum. O tym, że podopieczni Tuommasa Sammelvuo potrafią podnieść się po największej porażce, wiadomo było jednak od dawna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów siatkarzy 2023: Gdzie oglądać mecze? Transmisje TV i stream online pierwszego tygodnia

 

Rywalizacja w Turynie dostarczyła wielu emocji kibicom, którzy tłumnie przybyli do deszczowej Italii i stworzyli niepowtarzalną atmosferę w Pala Alpitour. Pięć setów, nieoczekiwane zwroty akcji i siatkówka na najwyższym światowym poziomie - to wszystko działo się na rozpromienionym setkami świateł boisku.

 

Jastrzębsko-kędzierzyński klasyk był świetną wizytówką polskiej siatkówki na włoskiej ziemi. Świętować mogła jednak tylko jedna z drużyn i po raz trzeci z rzędu była to Grupa Azoty ZAKSA.

 

Całe wydarzenie było obszernie transmitowane na antenach Telewizji Polsat. Włoska misja polskich zespołów trwała jednak aż cztery dni. Wszystko to, czego nie można było zobaczyć w studiu i podczas przekazu telewizyjnego, zaprezentowaliśmy w reportażu "Królowie Europy".

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie