Beach Pro Tour: W Ostrawie najlepsze Brazylijki i Norwegowie

Duda i Ana Patricia wygrały w Ostrawie.

Brazylijki Duda i Ana Patricia oraz Norwegowie Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Soerum triumfowały w turnieju siatkówki plażowej Beach Pro Tour rangi Elite w Ostrawie.

Duda i Ana Patricia w finale pokonały Amerykanki Terese Cannon i Sarah Sponcil 2:1 (17:21, 21:14, 15:12). Trzecie miejsce zajęły Kanadyjki Melissa Humana-Paredes i Brandie Wilkerson.

W decydującym spotkaniu turnieju mężczyzn utytułowana norweska para, m.in. mistrzowie olimpijscy z Tokio, wygrała z Katarczykami Cherifem Younoussem i Ahmedem Tijanem 2:1 (21:15, 19:21, 15:12).

Na najniższym stopniu podium stanęli Amerykanie Miles Partain i Andrew Benesh, którzy w 1/8 finału wyeliminowali Michała Bryla i Bartosza Łosiaka.

Jedyny kobiecy duet z Polski w Ostrawie - Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz - zakończył występ na drugiej rundzie kwalifikacji.