Historyczny sukces Izraela na mistrzostwach świata

Reprezentacja Izraela zapisała się w historii futbolu swego kraju

Reprezentacja Izraela występująca w piłkarskich mistrzostwach świata do 20 lat zapisała się w historii futbolu swego kraju pokonując po dogrywce zespół Brazylii 3:2 w ćwierćfinale turnieju odbywającego się w Argentynie.

Izraelczycy zmierzą się 8 czerwca ze Stanami Zjednoczonymi lub Urugwajem w pojedynku decydującym o awansie do finału.

Faworyzowani piłkarze Brazylii objęli prowadzenie w spotkaniu ćwierćfinałowym dopiero po 56 minutach gry po bramce Marcosa Leonardo, ale już cztery minuty później wyrównał wynik Anan Khalaili. Do końca regulaminowego czasu gry nie padły bramki i o losach awansu zadecydowała dogrywka.

Już po minucie Brazylia ponownie objęła prowadzenie dzięki Matheusowi Nascimento ale już dwie minuty później Izrael znów wyrównał po golu Hamzy Shibli. W końcu w 105. minucie Dor David Turgeman sprytnym strzałem zmylił południowoamerykańskiego bramkarza Kaique Pereirę, który wcześniej ratował swoją drużynę kilkoma klasowymi interwencjami i rozstrzygnął losy spotkania.

Półfinały mistrzostw zaplanowano na 8 czerwca na stadionie Diego Armando Maradony w La Placie.