Kibic wypadł z trybuny. Tragiczny wypadek w Argentynie

Piłka nożna
Kibic wypadł z trybuny. Tragiczny wypadek w Argentynie
fot. PAP
Do wypadku doszło w trakcie pierwszej połowy spotkania

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę na trybunach Estadio Monumental w trakcie rozgrywanego meczu Primera Division pomiędzy River Plate i Defensa y Justicia. Zginął kibic, który wypadł z jednej z górnych trybun.

Kibic - jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez klub River Plate - "skoczył w pustkę" z górnej trybuny, na której nie było odpowiedniego zabezpieczenia. Do wypadku doszło w trakcie pierwszej połowy spotkania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Śmiertelny wypadek w trakcie zawodów w Niemczech

 

Jak wynika z informacji policji, na trybunach nie doszło do żadnych zajść między kibicami, panował spokój. Wcześniej - jak twierdzą świadkowie - zachowanie kibica także nie wskazywało na żadne problemy, które mogą doprowadzić do samobójstwa. Policja nieoficjalnie podejrzewa, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku.

 

Po zdarzeniu mecz został przez sędziego Fernando Rapalliniego przerwany, po pół godzinie wszyscy kibice opuścili stadion.

 

Przez ostatnie dwa lata Estadio Monumental przechodził poważny remont. Teraz jego pojemność została zwiększona z 72000 do 83200 miejsce. 

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie