Zdobyli mistrzostwo kraju po... 66 latach przerwy! Ostatnia kolejka przyniosła ogromne emocje

Royal Antwerp zdobył mistrzostwo Belgii - po raz piąty w historii, ale pierwszy od 1957 roku. W ostatniej kolejce zremisował na wyjeździe 2:2 z KRC Genk, który zajął drugie miejsce ze stratą jednego punktu. W tym sezonie piłkarze z Antwerpii wywalczyli również puchar kraju.

W belgijskiej ekstraklasie po fazie zasadniczej czołowe drużyny grają w tzw. grupie mistrzowskiej. Ostatnia kolejka przyniosła ogromne emocje. Żadna z trzech czołowych drużyn nie odniosła zwycięstwa, a wszystko rozstrzygało się w doliczonym czasie gry na dwóch stadionach.

Piłkarzom z Antwerpii do mistrzostwa - jak się okazało - wystarczył wyjazdowy remis z Genk. Bramkę na 2:2 dla gości zdobył doświadczony obrońca reprezentacji Belgii Toby Alderweireld w 90+4. minucie.

"Brak mi słów... Wszyscy nas spisywali na straty. Tak ciężko walczyliśmy o ten sukces" – powiedział wyraźnie wzruszony Alderweireld.

Wielką szansę na tytuł zmarnował Union Saint-Gilloise. Przegrał u siebie z FC Brugge 1:3 (tracąc wszystkie trzy gole w końcowych minutach) i ostatecznie spadł na trzecie miejsce.

W tabeli Royal Antwerp zgromadził 47 pkt, a KRC Genk i Union Saint-Gilloise po 46.