Śmiertelny wypadek w trakcie zawodów w Niemczech

Inne
Śmiertelny wypadek w trakcie zawodów w Niemczech
fot. PAP
Zmarł kierowca motocykla

W niedzielę doszło do śmiertelnego wypadku podczas zawodów Ironman w Hamburgu. Motocykl, z którego je filmowano, zderzył się z kolarzem. Kierowca motocykla zmarł, operator kamery i jeden z zawodników zostali poważnie ranni, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje portal dziennika "Bild". Zawodów nie przerwano.

Miejsce wypadku jest punktem zwrotnym w wyścigu, dlatego uczestnicy i pojazdy ekipy wymijały się tam. Tylko dziewięciu zawodników przejechało wcześniej, dlatego kontynuowali wyścig" – dowiedział się "Bild".

 

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt!

 

"Rozważano skrócenie wyścigu lub jego przerwanie. Jednak wyścig na razie trwa, trasa Ironmana nie została skrócona. Podczas drugiego okrążenia części kolarskiej zawodnicy musieli zejść przed miejscem wypadku i przeprowadzić rower przez groblę, by stamtąd kontynuować wyścig" – ustalił "Bild".

 

Nadal nie wiadomo, czy zawody będą kontynuowane. Są one częścią klasyfikacji mistrzostw Europy, a także do późniejszych mistrzostw świata. "Ostateczna decyzja o ewentualnym odwołaniu wyścigu nie należy do organizatorów w Hamburgu, ale w USA, gdzie mieści się siedziba World Triathlon Corporation" – podkreślił "Bild". 

K.P, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie