Aryna Sabalenka znów to zrobiła! Zostanie ukarana?

Tenis

Aryna Sabalenka po zwycięstwie ze Sloane Stephens awansowała do ćwierćfinału Roland Garros. To najlepszy wynik wiceliderki światowego rankingu w historii jej występów na kortach French Open. Białorusinka nie zamierzała jednak dzielić się swoimi spostrzeżeniami z dziennikarzami, ponieważ kolejny raz odwołała konferencję prasową.

Konferencja prasowa to wymóg dla wszystkich tenisistek i tenisistów uczestniczących w turniejach wielkoszlemowych. Są jednak wyjątki, do których należy Sabalenka. Warto bowiem podkreślić, że Białorusinka już na wcześniejszym etapie tegorocznego French Open decydowała się nie zjawiać na konferencji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar! Ukradli jej auto w dniu urodzin. "Teraz kupię sobie gruchota"

 

Czy wiceliderce rankingu WTA grożą zatem jakieś kary? Dziennikarze przytaczają sytuację sprzed dwóch lat z udziałem Naomi Osaki, która z powodu depresji nie chciała rozmawiać z mediami na Roland Garros. Organizatorzy wówczas nie mieli skrupułów i ukarali Japonkę finansowo. Sama zainteresowana postanowiła wycofać się z turnieju.

 

W przypadku Sabalenki taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Nie podano powodu odwołania kolejnej konferencji prasowej z jej udziałem, ale w kuluarach mówi się, że Białorusinka pragnie unikać niewygodnych pytań na temat wojny w Ukrainie. Po jednym ze spotkań z dziennikarzami takie pytanie padło ze strony ukraińskiej żurnalistki. Sabalence to się nie spodobało i niewykluczone, że do końca jej udziału w tegorocznym French Open postanowi trzymać się od mediów z daleka.

 

- W trakcie rozmów z dziennikarzami powinnam czuć się bezpiecznie. Dla własnego zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia zdecydowałam, że nie chcę znów znaleźć się w takiej sytuacji i organizatorzy poparli moją decyzję - wspomniała po awansie do trzeciej rundy.

 

W ćwierćfinale Białorusinka zmierzy się z... Ukrainką Jeliną Switoliną.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie