Marcin Janas trenerem Grupy Azoty Unii Tarnów

Piłka ręczna
Marcin Janas trenerem Grupy Azoty Unii Tarnów
fot. PAP
Marcin Janas został trenerem Grupy Azoty Unii Tarnów.

Marcin Janas został nowym trenerem piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii, z którą podpisał dwuletni kontrakt - poinformował tarnowski klub. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Strząbałę, który prowadził zespół w poprzednim sezonie i wywalczył z nim siódme miejsce w ekstraklasie.

Decyzję po powierzeniu Janasowi funkcji pierwszego trenera zarządu Unii uzasadnił - w oficjalnym komunikacie - tym, że "...na tarnowskiej piłce ręcznej zna się najlepiej i zdążył już nabrać niezwykle ważnego w tym przypadku doświadczenia".

 

Janas to były zawodnik Unii, a także MOSiR Bochnia. Jako trener pracował w tarnowskim Pałacu Młodzieży, a od 2020 roku trafił do sztabu pierwszej drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. Najpierw był asystentem Patrika Liljestranda i jednocześnie prowadził zespół rezerw Grupy Azoty Unii Tarnów w II lidze oraz juniorów MKS Pałacu Młodzieży.

 

W minionym sezonie był asystentem Strząbały, który po roku pracy w Unii i osiągnięciu najlepszego wyniku w historii klubu zdecydował się przyjąć ofertę Górnika Zabrze.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie