Aryna Sabalenka już czeka w półfinale! Po meczu zabrakło uściśnięcia dłoni

Rozstawiona z numerem drugim Białorusinka Aryna Sabalenka pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 6:4, 6:4 i po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. O finał powalczy z Czeszką Karoliną Muchovą.

W pierwszym secie Sabalenka i Switolina, wracająca do wysokiej formy po przerwie macierzyńskiej, wygrywały gemy przy swoich podaniach do stanu 4:4. Wówczas Białorusinka przełamała rywalkę, a następnie zakończyła tę partię przy swoim serwisie.

Nieco inny przebieg miał drugi set. Switolina, która w 2017 roku zajmowała trzecie miejsce na światowej liście, prowadziła już 2:0, lecz cztery kolejne gemy wygrała Sabalenka i nie wypuściła już z rąk zwycięstwa.

Po meczu zawodniczka z Ukrainy nie zdecydowała się na uściśnięcie dłoni Sabalenki. Taki sam "gest" Switolina wykonała po wygranym meczu z Rosjanką Darią Kasatkiną.

25-letnia Białorusinka po raz pierwszy awansowała do półfinału w Paryżu. Zmierzy się z nim z 43. w rankingu Muchovą, która wcześniej we wtorek pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową 7:5, 6:2.

"Tegoroczna mistrzyni Australian Open, która w pięciu poprzednich edycjach nie wyszła poza trzecią rundę w Paryżu, nie przegrała jeszcze seta" - przypomniano na stronie WTA.

W środę swój mecz w ćwierćfinale rozegra broniąca tytułu Iga Świątek. Liderka światowego rankingu zmierzy się z Amerykanką Cori Gauff (nr 6.).