Gwiazda reprezentacji Brazylii zagra w PlusLidze! Sensacyjny transfer

Siatkówka

Thales Hoss będzie reprezentował barwy LUK Lublin w sezonie 2023/2024. Klub poinformował o tym w mediach społecznościowych.

- To natchniony wizjoner, który zalicza się do wąskiego grona tych, którzy kreują obraz jego profesji na świecie. Powiernik najznakomitszych tradycji, budujących siatkarską tożsamość Brazylii - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Właśnie tak powitał swojego nowego siatkarza klub z Lublina.

 

Zobacz także: Hit transferowy potwierdzony! Gwiazda PlusLigi zagra w Perugii

 

To najbardziej utytułowany zawodnik, który reprezentował barwy LUK. Ma na swoim koncie Puchar Świata, Ligę Narodów czy też mistrzostwo Ameryki Południowej wywalczone z Brazylią. Indywidualnie też ma się czym pochwalić - został wybrany najlepszym libero Pucharu Świata 2019 oraz finałowego turnieju Ligi Narodów 2021. Jest też wicemistrzem świata 2018.

 

– Każdy punkt na długiej liście jego osiągnięć to niepodważalny argument, przemawiający za zaufaniem w jego imponujące możliwości. Jego otwartość i serdeczność i charyzma sprawiają, że możemy wiele obiecywać sobie po wpływie Thalesa na drużynę. Siatkarze takiego formatu są nie tylko skarbnicą wiedzy o rzemiośle, ale także inspirują do ciągłego rozwoju – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Lublin, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

 

34-letni libero przez większość karierę grał na swoim kontynencie, a rok temu przeniósł się do francuskiego Chaumont.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie