V Memoriał Ireny Szewińskiej. Relacja i wyniki na żywo

Największe gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki wystartują 6 czerwca podczas V Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. - Dla fanów Królowej Sportu przygotowaliśmy naprawdę świetny produkt, widowisko godne cyklu World Athletics Continental Tour Gold, którego jesteśmy częścią - przyznał dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński. Relacja i wyniki na żywo V Memoriału Ireny Szewińskiej na Polsatsport.pl.

Na starcie pojawi się wiele uznanych nazwisk. W każdej z czternastu konkurencji kibice będą mogli zobaczyć w akcji swoich idoli – najlepszych Polaków oraz znakomite gwiazdy lekkoatletyki ze świata. W biegu na 100 metrów przez płotki pobiegnie halowa wicemistrzyni świata Devynne Charlton, a na męskich płotkach kibice zobaczą medalistę halowych mistrzostw Europy Jakuba Szymańskiego. Sprintem na 200 metrów zawładnie z pewnością Erriyon Knighton, czyli amerykański medalista mistrzostw świata sprzed roku.

Wiele gwiazd kibice zobaczą także w konkurencjach technicznych. Jedną z najlepiej obsadzonych będzie rzut młotem. Wśród pań dojdzie do wyjątkowego pojedynku wielokrotnej złotej medalistki mistrzostw globu Anity Włodarczyk z aktualną mistrzynią świata Amerykanką Brooke Andersen. W tym konkursie pojawi się także złota medalistka mistrzostw Europy Rumunka Bianca Ghelber. Nie mniej emocji będzie w konkursie panów. W 5. Memoriale Ireny Szewińskiej będziemy mieli powtórkę finału olimpijskiego, czy mistrzostw świata w Oregonie. Na starcie zobaczymy bowiem Norwega Eivinda Henriksena oraz eksportowy duet Polaków – Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego.

Równie interesująco będzie w konkursie skoku o tyczce. Oprócz medalistów z Oregonu – Amerykanina Chrisa Nilsena i Filipińczyka Ernseta Obieny – nie zabraknie byłego mistrza świata Sama Kendricksa, faworyta gospodarzy Pawła Wojciechowskiego oraz rekordzisty Polski Piotra Liska. – Atmosfera w Bydgoszczy jest świetna, kibice są tak blisko bo skaczemy przed główną trybuną. To nas motywuje i myślę, że naprawdę będziemy mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Moim celem jest ponownie skoczenie minimum 5.80 – zapewnia Lisek. W Bydgoszczy wystartują także znakomici kulomioci z Tomem Walshem i Joe Kovacsem na czele.

Relacja i wyniki na żywo z V Memoriału Ireny Szewińskiej na Polsatsport.pl. Początek o 17:00.

mtu, Polsat Sport, Informacja prasowa
Zapis relacji
Relacja zakończona

To był ostatni akord V Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Rudy Winkler wygrał konkurs rzutu młotem. Wojciech Nowicki zajął drugie miejsce, a trzeci był Ethan Katzberg. Paweł Fajdek uplasował się na szóstej lokacie, a tuż za nim był Marcin Wrotyński.

Ben Pattison wygrał bieg na 800 metrów! Elias Ngeny drugi, trzeci Collins Kipruto.

Chris Nilsen wygrał konkurs skoku o tyczce - 5,92 m. Piotr Lisek zajął drugie miejsce! Na najniższym stopniu podium stanął Sam Kendricks.

Adelle Tracey wygrała bieg na 800 metrów pań. Drugie miejsce zajęła Adrianna Topolnicka. Trzecie miejsce dla Ellie Baker. Tuż za podum uplasowała się Martyna Galant, która poprawiła rekord życiowy.

Trzecie miejsce w tym biegu zajął Albert Komański.

Erriyon Knighton wygrał bieg na 200 metrów z czasem 19:95. Rekord meetingu!

Oto występ Daniela Robertsa.

Oto skrót konkursu rzutu młotem pań.

Bieg przez płotki mężczyzn na 110 metrów:

1. Roberts

2. Britt

3. Iribarne

Już niebawem rozpocznie się konkurs rzutu młotem panów. Marcin Wrotyński, Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki na starcie!

Alaysha Johnson poprawiła rekord meetingu w biegu na 100 metrów przez płotki! Jej czas to 12,14. Podium uzupełniłu Charlton i Lavin. Czwarte miejsce zajęła Klaudia Siciarz.

Oto co do powiedzenia po konkursie rzutu młotem miała Malwina Kopron.

Pietro Arese pobił rekord meetingu w biegu na 1500 metrów! Jego czas to 3:33,56.

Oto dzisiejsze rzuty Anity Włodarczyk.

W ten sposób Edinah Jebitok pobiła rekord meetingu w biegu na milę.

Konkurs rzutu młotem pań:

1. Brooke Andersen

2. Camry Rogers

3. Janee Kassanavoid

Polki zakończyły rywalizację w konkursie rzutu młotem pań. Malwina Kopron zajęła szóste miejsce, a Anita Włodarczyk siódme.

W konkursie skoku o tyczce wystartują Robert Sobera, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Na starcie meldują się uczestnicy konkursu skoku wzwyż. Do rywalizacji przystąpią Norbert Kobielski i Mateusz Kołodziejski.

Drugie miejsce zajęła Klaudia Siciarz. Wygrała Alishya Johnson. Adrianna Sułek była piąta.

Po pierwszej kolejce prowadzi Brooke Anderson z USA. Czas na pierwszy bieg eliminacyjny pań na 100 metrów w przez płotki. Na starcie m.in. Adrianna Sułek!

Rozpoczynamy konkurs rzutu młotem pań!

Zwyciężyła sztafeta złożona z młodych zawodników i zawodniczek Zawiszy Bydgoszcz!

Zawody zaczęły się od biegu sztafet młodych zawodników i zawodniczek na dystansie 200 metrów.

W konkursie rzutu młotem pań zobaczymy m.in. Malwinę Kopron i Anitę Włodarczyk.

Za nami studio. Czas rozpocząć rywalizację!

Dzień dobry! Czas na V Memoriał Ireny Szewińskiej. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!