Duże wzmocnienie! Reprezentant Polski zagra w Aluronie CMC Warcie Zawiercie

Siatkówka
Duże wzmocnienie! Reprezentant Polski zagra w Aluronie CMC Warcie Zawiercie
Fot. Cyfrasport
Karol Butryn

Atakujący Karol Butryn został siatkarzem Aluronu CMC Warty Zawiercie - poinformował klub. Jest drugim zawodnikiem pozyskanym przez „Jurajskich Rycerzy” po sezonie ekstraklasy, który zakończyli na czwartym miejscu.

Butryn przez dwa lata grał w Indykpolu AZS Olsztyn. Miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak rozwiązał ją na własną prośbę.

 

„Jestem w takim momencie mojej przygody z siatkówką, w którym jest już pora na osiągnięcia i walkę o najwyższe cele” – ocenił 29-letni reprezentacyjny atakujący, który w przeszłości grał też w GKS Katowice, Cerradzie Czarnych Radom i Asseco Resovii Rzeszów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów siatkarzy 2023: Gdzie oglądać mecze?

 

„Karol od lat udowadnia swoją klasę w PlusLidze, o czym boleśnie przekonaliśmy się choćby w kwietniu w Iławie. Gdy okazało się, że pojawiła się możliwość pozyskania go, nierozsądnym byłoby jej nie rozważyć. Po długich rozmowach doszliśmy do porozumienia i bardzo cieszę się, że w przyszłym sezonie będzie zdobywał punkty dla naszej drużyny” – komplementował nowego zawodnika prezes Aluron CMC Kryspin Baran.

 

 

Zawiercianie stoczyli z Indykpolem AZS zwycięski pięciomeczowy bój w ćwierćfinale play off ostatniego sezonu PlusLigi. Rywale domowe spotkania rozgrywali w Iławie.

 

Wcześniej umowę z Aluronem CMC podpisał inny reprezentant Polski, środkowy Mateusz Bieniek.

 

Trenerem zespołu pozostanie Michał Winiarski, pożegnali się z Zawierciem argentyński libero Santiago Danani oraz przyjmujący Marcin Waliński.

 

Pod kierunkiem Winiarskiego – który równolegle prowadzi kadrę Niemiec – zawiercianie zadebiutowali w Lidze Mistrzów. Fazę grupową zakończyli z najlepszym bilansem spośród zespołów z trzecich miejsc, a potem w barażu o ćwierćfinał musieli uznać wyższość skutecznie broniącej trofeum Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle.

 

W kolejnym sezonie wystąpią w Pucharze CEV.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie