King mocny również u siebie. Szczecinianie o krok od złota!

King Szczecin wygrał trzeci mecz ze Śląskiem Wrocław i jest o krok od złota Energa Basket Ligi

King gra rewelacyjnie także przed własną publicznością! Tym razem szczecinianie pokonali WKS Śląsk Wrocław 90:67, prowadzą w serii 3-0 i brakuje im tylko jednego zwycięstwa do triumfu w Energa Basket Lidze.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia - najpierw prowadzili 5:0, a później nawet siedmioma punktami po trójkach Tony’ego Meiera. Pojedyncze zagrania Aleksandra Dziewy i Artioma Parachowskiego pozwalały przyjezdnym na nawiązanie rywalizacji. Swoje jednak robili chociażby Kacper Borowski i Alex Hamilton, a po 10 minutach było 24:18.

W drugiej kwarcie kolejne rzuty Bryce’a Browna i Meiera oznaczały nawet 13 punktów różnicy! Za odrabianie strat wziął się Jeremiah Martin - i to przede wszystkim rzutami z dystansu. King cały czas kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie - ustalał tempo gry i był solidny w defensywie. M. in. dzięki Philowi Fayne’owi pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:30.

Trójki Jeremiah Martina i Jakuba Nizioła pozwalały ekipie trenera Ertugrula Erdogana na nawiązanie rywalizacji w trzeciej kwarcie. Szybko odpowiadał na to jednak Zac Cuthbertson, a szczecinianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Po kontrze wykończonej przez Alexa Hamiltona prowadzili nawet 16 punktami. Po 30 minutach było 60:47.

W kolejnej części spotkania trafienia Justina Bibbsa zbliżyły przyjezdnych na sześć punktów i dały nadzieję na odmianę losów meczu. Błyskawicznie reagowali jednak na to Fayne oraz Brown - po efektownych wsadach tego pierwszego różnica na korzyść ekipy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ponownie wynosiła 15 punktów. Tego już WKS Śląsk nie był w stanie odrobić. Ostatecznie King zwyciężył i prowadzi już 3-0 w serii!

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Bryce Brown z 20 punktami i 5 asystami. Po 13 punktów dla gości zdobyli Artiom Parachowski i Justin Bibbs.

Śląsk Wrocław – King Szczecin 90:67 (24:18, 20:12, 16:17, 30:20)

King Szczecin: Bryce Brown 20, Zac Cuthbertson 16, Phil Fayne 15, George Hamilton 13, Tony Meier 12, Kacper Borowski 8, Andy Mazurczak 2, Filip Matczak 2, Konrad Rosiński 2, Konrad Szymański 0, Mateusz Kostrzewski 0, Maciej Żmudzki 0

Śląsk Wrocław: Arciom Parachouski 13, Justin Bibbs 13, Jeremiah Martin 12, Vasa Pusica 10, Jakub Nizoł 9, Szymon Tomczak 4, Aleksander Dziewa 3, Ivan Ramljak 2, Daniel Gołębiowski 1, Łukasz Kolenda 0, Jakub Karolak 0, Donovan Mitchell 0

Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw): 3-0 dla Kinga. Czwarty mecz zostanie rozegrany - ponownie w Szczecinie - już w piątek (9 czerwca).