Dwa kontrakty... Polski klub siatkarski ogłosił obsadę rozegrania

Siatkówka
Dwa kontrakty... Polski klub siatkarski ogłosił obsadę rozegrania
fot. Cyfrasport
Ewelina Polak i Martyna Łazowska to rozgrywające Grot Budowlanych Łódź na sezon 2023/24.

Ewelina Polak w przyszłym sezonie pozostanie siatkarką Grot Budowlanych Łódź. Po czterech latach zdobywania doświadczenia w innych zespołach Tauron Ligi wróciła do Łodzi, by wywalczyć brązowy medal mistrzostw Polski, dotrzeć do ćwierćfinału Pucharu CEV oraz Final Four Tauron Pucharu Polski. Kontrakt z klubem przedłużyła również druga rozgrywająca, 21-letnia Martyna Łazowska.

– Bardzo się cieszę, że kolejny rok spędzę w Budowlanych. Jestem dumna z tego, co osiągnęliśmy w minionym sezonie. Już nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań i występów w Lidze Mistrzyń. To niezwykły zaszczyt występować w tak elitarnych rozgrywkach. Wierzę, że ciężką pracą możemy osiągać sukcesy. Liczę na naszych wspaniałych kibiców, że nadal będą z nami w lepszych i gorszych momentach oraz mam nadzieję, że Sport Arena z meczu na mecz będzie coraz bardziej wypełniona – powiedziała Ewelina Polak.

 

Zobacz także: Utalentowana siatkarka zadecydowała! "Jest jedną z najlepszych libero w Tauron Lidze"

 

30-letnia rozgrywająca ma za sobą dziewięć sezonów w ekstraklasie siatkarek, w trakcie których rozegrała 218 meczów. Poza Grot Budowlanymi, występowała również w klubach: AZS Metal-Fach Białystok, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, DPD Legionovia Legionowo, Grupa Azoty Chemik Police, Energa MKS Kalisz oraz BKS Bostik Bielsko-Biała.

 

– Nie pomyliłem się, że powrót Eweliny Polak do Grot Budowlanych będzie strzałem w dziesiątkę. Przez cały sezon była ważną postacią w zespole, zarówno pod kątem sportowym, jak i mentalnym. Przed nami wiele grania, nie tylko na polskim parkiecie. Cieszę się, że tak doświadczona zawodniczka zostaje z nami – skomentował prezes klubu Marcin Chudzik.

 

Również urodzona w Łodzi 21-letnia Martyna Łazowska będzie kontynuowała swoją siatkarską karierę w Grot Budowlanych Łódź.

 

– Bardzo się cieszę, że będę mogła po raz trzeci grać w barwach Grot Budowlanych Łódź. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie ten klub rozwinie się jeszcze bardziej, tak samo jak i ja - indywidualnie. Jestem również niesamowicie podekscytowana, że moją pierwszą przygodę z Ligą Mistrzyń będę miała szansę przeżyć właśnie tutaj. Do zobaczenia na hali – stwierdziła Łazowska.

 

 

– To będzie trzeci sezon dla Martyny w Grot Budowlanych. Cieszę się, że siatkarka młodego pokolenia w dodatku z łódzkiego regionu rozwija się w naszym klubie. Razem z Eweliną Polak stworzyła świetny duet na rozegraniu. Przed nami dużo grania w przyszłym sezonie, a pozostawienie zgranych zawodniczek na tej pozycji na pewno zaprocentuje – dodał prezes Chudzik.

RM, Polsat Sport, budowlanilodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie