Reprezentant Polski odszedł z klubu! Poprosił o wcześniejsze rozwiązanie umowy

Siatkówka
Reprezentant Polski odszedł z klubu! Poprosił o wcześniejsze rozwiązanie umowy
fot. Cyfrasport
Karol Butryn (w środku) odszedł z klubu

Po dwóch sezonach ekstraklasy siatkarzy spędzonych w Olsztynie Karol Butryn odchodzi z Indykpolu AZS. Zawodnik miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak poprosił o możliwość jej rozwiązania - podały w środę władze klubu.

W komunikacie informującym o decyzji Butryna klub przypomniał, że był on jednym z najlepiej punktujących i zagrywających zawodników drużyny w ostatnich dwóch sezonach. Rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 1085 punktów. 12 razy otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lider klubu PlusLigi przedłużył kontrakt! "Jego postawa wielokrotnie decydowała o losach spotkań"

 

- W barwach Indykpolu AZS Olsztyn, atakujący stał się jedną z najjaśniejszych i najskuteczniejszych postaci w zespole, często biorąc na swoje barki ciężar zdobywania punktów w kluczowych akcjach. Razem z drużyną dwukrotnie był blisko awansu do półfinału, a dzięki dobrej grze w obu sezonach, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski - przekazał klub.

 

Według prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM Tomasza Jankowskiego nazwisko następcy Butryna zostanie ogłoszone do końca czerwca.

 

- Karol miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak poprosił władze klubu o możliwość jej rozwiązania. Wyraziliśmy na to zgodę i życzymy reprezentantowi Polski wszystkiego dobrego w dalszej karierze - wyjaśnił prezes.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Indykpol AZS Olsztyn (@indykpolazs)

 

Wcześniej klub z Olsztyna informował, że z zespołu odchodzą również Taylor Averill i Mateusz Poręba (środkowi), Robbert Andringa i Bartłomiej Lipiński (przyjmujący), Jan Król (atakujący) i Grzegorz Pająk (rozgrywający). Do drużyny dołączył natomiast Nicolas Szerszeń (przyjmujący).

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie