Trener reprezentacji Polski siatkarek ma nową pracę! Poprowadzi czołową drużynę Europy

Siatkówka
Trener reprezentacji Polski siatkarek ma nową pracę! Poprowadzi czołową drużynę Europy
fot. FIVB
Stefano Lavarini został trenerem Fenerbahce Stambuł.

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Stefano Lavarini w maju rozstał się z klubem Igor Gorgonzola Novara. Jak się okazało, na ogłoszenie nowego pracodawcy włoskiego szkoleniowca nie trzeba było długo czekać. W przyszłym sezonie Lavarini poprowadzi słynny turecki klub Fenerbahce Stambuł.

Fenerbahce to jeden z najbardziej utytułowanych klubów tureckich – aktualny mistrz kraju i półfinalista Ligi Mistrzyń. Ma w dorobku m.in. czternaście mistrzostw Turcji, triumf w CEV Champions League 2012 oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Po sezonie zakończonym złotym medalem ligi tureckiej, z drużyną rozstał się dotychczasowy trener Zoran Terzić.

 

Zobacz także: Zaskakująca informacja! Były trener siatkarzy Jastrzębskiego Węgla zastąpi Stefano Lavariniego

 

Zastąpi go Stefano Lavarini, który od 2020 roku był związany z Igor Gorgonzola Novara. Włoski szkoleniowiec na początku 2022 roku objął również stery reprezentacji Polski. W klubie ze Stambułu w przyszłym sezonie zagra m.in. atakująca polskiej kadry – Magdalena Stysiak.

 

"Drużyna siatkówki kobiet Fenerbahce Opet podpisała umowę z trenerem z Włoch Stefano Lavarinim w sprawie współpracy w nowym sezonie. Witamy Stefano Lavariniego, który prowadzi również reprezentację Polski, w rodzinie Fenerbahce i życzymy mu wielu lat sukcesów i mistrzostw" – napisał turecki klub w mediach społecznościowych.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie