Śląsk Wrocław ma nowego dyrektora sportowego. Wcześniej pracował w Rakowie Częstochowa

Piłka nożna
Śląsk Wrocław ma nowego dyrektora sportowego. Wcześniej pracował w Rakowie Częstochowa
Fot. Cyfrasport
Śląsk Wrocław ma nowego dyrektora sportowego. Wcześniej pracował w Rakowie

David Balda został dyrektorem sportowym w występującym w piłkarskiej ekstraklasie Śląsku Wrocław. Czech w przeszłości pracował m.in. w Rakowie Częstochowa oraz Baniku Ostrawa.

Śląsk miał wakat na stanowisku dyrektora sportowego, po tym jak jeszcze w trakcie trwania sezonu został zwolniony Dariusz Sztylka. Gdy zespół zdołał się utrzymać w ekstraklasie, włodarze klubu zaczęli poszukiwania osoby, która będzie odpowiedzialna za transfery. Postawiono na Baldę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy rozpoczynają przygotowania do meczu z Polską 

 

„Pracowałem jako skaut, agent piłkarski, jak i dyrektor sportowy. Na pewno mogę o sobie powiedzieć, że posiadam kompleksową wiedzę na temat negocjowania kontraktów, jestem znany na rynku i wiem, gdzie szukać piłkarzy. Zawsze staram się patrzeć na nich trochę inaczej – nie tylko analizując obecne statystyki, ale przede wszystkim oceniać ich potencjał, który można wykorzystać” – powiedział o sobie nowy pracownik Śląska.

 

Czech w Polsce powinien być znany kibicom z pracy w Rakowie. To właśnie za jego kadencji na stanowisku dyrektora sportowego do klubu z Częstochowy trafili m.in. trener Marek Papszun oraz obecny kapitan mistrzów Polski Tomas Petrasek. Balda pracował także w Baniku Ostrawa i słowackim FK Senica.

 

Jak sam przyznał, w podjęciu decyzji o przyjęciu oferty Śląska pomogła mu osoba trenera Jacka Megiery.

 

„Jeżeli pomiędzy dyrektorem sportowym i szkoleniowcem pierwszej drużyny nie ma wspólnej chemii, to dla mnie taka współpraca nie ma sensu. Spotkałem się z Jackiem Magierą, rozmawialiśmy i muszę przyznać, że to bardzo doświadczony szkoleniowiec, jeden z najlepszych w Polsce. Jego trenerskie CV robi naprawdę duże wrażenie” – dodał.

 

Zatrudnienie Baldy może być jedną z wielu zmian, jakie zajdą latem w Śląsku. Miasto Wrocław, czyli właściciel ekstraklasowego zespołu, wystawił klub na sprzedaż i w ciągu najbliższych dni okaże się, czy są chętni i jak szybko może dojść do ewentualnej transakcji. Włodarzom miasta zależy na czasie, aby nowy właściciel mógł przeprowadzić ewentualne transfery w letnim okienku.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie