Brazylijczycy dumni ze swojej tenisistki. "Przegrała z Igą Świątek z honorem i w dobrym stylu"

Iga Świątek pokonała Beatriz Haddad Maię w półfinale Roland Garros 2023.

Beatriz Haddad Maia przegrała w czwartek w półfinale French Open z Igą Świątek z honorem, prezentując dobry styl - oceniają brazylijskie media. Wskazują na bardzo zaciętą końcówkę drugiego seta w meczu zakończonym wynikiem 6:2, 7:6 (9-7).

Portale O Globo i UOL podkreślają dobre nastawienie mentalne Haddad Maii, wskazując, że brazylijska tenisistka nie przestraszyła się "królującej w kobiecym tenisie rywalki" i zagrała z dużym zaangażowaniem.

"Iga, która w turnieju nie przegrała jeszcze ani jednego seta, skutecznie powstrzymywała ataki Haddad Maii i błyszczała w ważnych chwilach pojedynku" - ocenił czwartkowy półfinał portal UOL.

O Globo, pomimo porażki brazylijskiej zawodniczki, chwali Haddad Maię za postawę w tegorocznym French Open.

"Bia dokonała historycznego wyczynu. Doszła do półfinału turnieju w wielkim stylu, zatrzymana przez liderkę rankingu" - podsumował półfinałowy mecz brazylijski portal twierdząc, że Haddad Maia zagrała w czwartek "twardy tenis przeciwko Świątek".

Drugi set pojedynku O Globo nazywa "wyrównanym", wskazując, że dowiódł on siły charakteru Świątek, która "odwróciła niekorzystny dla siebie wynik".

W ocenie transmitującego pojedynek z Paryża brazylijskiego Radia Grenal, choć Świątek do pokonania Haddad Maii potrzebowała zaledwie dwóch setów, to końcówka meczu była zacięta, obfitowała w liczne zwroty akcji oraz mogła podobać się kibicom.

"Bia przegrała dziś, ale z honorem. Uległa pierwszej rakiecie kobiecego tenisa" - ocenili komentatorzy rozgłośni, którzy wielokrotnie podczas pojedynku chwalili Igę Świątek, m.in. za "zagrania jej genialną prawą ręką".

Brazylijskie media zgodnie twierdzą, że dzięki dobrej postawie Haddad Maia przywróciła świetność brazylijskiego kobiecego tenisa po sukcesach z dekady lat 60. Marii Bueno. Przypominają, że zmarła w 2018 roku sportsmenka była dotychczas jedyną w historii tenisistką z Brazylii, która zakwalifikowała się do półfinału French Open.