Polska drużyna wywalczyła kwalifikację olimpijską

Inne
Polska drużyna wywalczyła kwalifikację olimpijską
fot. PAP
Polska drużyna ujeżdżenia wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Polska drużyna ujeżdżenia wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Podczas zawodów w Budapeszcie biało-czerwoni za rywali mieli zespoły Węgier i Izraela - poinformował Polski Związek Jeździecki.

Triumfatorzy startowali w składzie: Żaneta Skowrońska-Kozubik i koń Romantic P, Magda Jura i Ron, Marta Sobierajska i Ultrablue de Massa oraz Mateusz Cichoń i Herzregent 2.

 

- Dziękuję całemu polskiemu teamowi za wspaniałą walkę, dzięki której, po 12 latach przerwy, w przyszłym roku ponownie wystartujemy na igrzyskach olimpijskich. W tygodniach poprzedzających kwalifikacje nie mieliśmy dużo szczęścia, gdyż z powodu kontuzji konia drużynę opuściła jej "lokomotywa", czyli Beata Stremler. Nie poddaliśmy się. Wszyscy zawodnicy pojechali konkurs bardzo dobrze. Szczególna pochwała należy się Mateuszowi Cichoniowi i Żanecie Skowrońskiej-Kozubik, która przejęła rolę lidera zespołu - powiedział trener kadry ujeżdżenia Andrzej Sałacki.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Polski Komitet Olimpijski (@pkol_pl)

 

W maju 2023 roku kwalifikację olimpijską podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, wywalczyła już polska drużyna we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Zespół wystąpił w składzie: Małgorzata Korycka i Canvalencia, Wiktoria Knap i Quintus 134, Jan Kamiński i Jard oraz Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie