Roland Garros: Aryna Sabalenka - Karolina Muchova. Relacja i wynik na żywo

Aryna Sabalenka i Karolina Muchova zmierzą się w półfinale French Open. Faworytką starcia będzie Białorusinka, ale Czeszka już kilkukrotnie w tym turnieju pokazywała się ze znakomitej strony. Relacja i wynik na żywo meczu Aryna Sabalenka - Karolina Muchova na Polsatsport.pl.

Wiceliderka światowego rankingu utorowała sobie drogę do półfinału za sprawą zwycięstwa w dwóch setach nad Eliną Svitoliną. Obie partie Sabalenka wygrała stosunkiem 6:4. Przypomnijmy, że 25-latka z Mińska walczy o drugi wielkoszlemowy tytuł w tym roku. Wcześniej triumfowała w Australian Open. Ponadto Sabalenka próbuje zbliżyć się do prowadzącej w rankingu WTA Igi Świątek.

Zadania w półfinale z pewnością nie ułatwi jej Muchova. 43. rakieta świata radzi sobie we Francji bardzo dobrze. Wystarczy wspomnieć, że na drodze do finału straciła tylko jednego seta. W ćwierćfinale Czeszka poradziła sobie z Anastazją Pawluczenkową. Muchova pokonała przeciwniczkę w dwóch setach (7:5, 6:2). Dodajmy, że zawodniczka z Ołomuńca już teraz wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w turnieju wielkoszlemowym. Po raz pierwszy w półfinale zmagań tej rangi grała w 2021 roku w Australian Open.

Sabalenka i Muchova dotąd grały ze sobą tylko raz. W 2019 roku w Zhuhai górą była Białorusinka, lecz spotkanie było bardzo zacięte. Jak będzie tym razem?

Relacja i wynik na żywo meczu Aryna Sabalenka - Karolina Muchova na Polsatsport.pl. Początek o 15:00.