Diamentowa Liga w Paryżu: Transmisja TV i stream online

Inne
Diamentowa Liga w Paryżu: Transmisja TV i stream online
fot. PAP/Zbigniew Meissner
Natalia Kaczmarek

Będąca na fali wznoszącej Natalia Kaczmarek pobiegnie na 400 m w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Patryk Sieradzki i Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka będą z kolei nadawać tempo w biegach na 800 m. Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go.

Kaczmarek w tym sezonie startowała już cztery razy i zawsze osiągała dobre rezultaty. Po mityngu Diamentowej Ligi w Dausze wzięła udział w zawodach w Tilburgu i Florencji. Najlepiej poszło jej jednak podczas niedzielnego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie - zajęła w nim pierwsze miejsce i uzyskała trzeci wynik w karierze - 50,02. Jeszcze nigdy nie biegała tak szybko na tym etapie sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Justyna Święty-Ersetic przekazała fatalne wiadomości

 

- Jest mały niedosyt. Wcześniej dwa razy zdarzało mi się złamać 50 sekund. Jestem jednak zadowolona z wygranej i wyniku. Czuję się doskonale i biega mi się naprawdę świetnie. Ufam mojemu trenerowi i wierzę, że w sierpniu, kiedy będą mistrzostwa świata, doprowadzi mnie do jeszcze lepszych rezultatów - powiedziała biegaczka po triumfie w Chorzowie.

 

W Paryżu na 400 m miała wystartować również Anna Kiełbasińska, która we wtorek w Huelvie uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 51,29. Reprezentantka Polski nie weźmie jednak udziału w mityngu w stolicy Francji. Zastąpi ją amerykańska wieloboistka Anna Hall, która w maju w austriackim Goetzis zdobyła 6988 pkt, co jest piątym wynikiem w historii siedmioboju.

 

Kaczmarek będzie rywalizować także z Marileidy Paulino z Dominikany, która jest liderką światowych list - 48,98, oraz wracającą po zawieszeniu za doping Salwą Eid Naser. Nigeryjka reprezentująca Bahrajn w 2019 roku została mistrzynią świata i ustanowiła rekord Azji - 48,14. To również trzeci wynik w historii światowej lekkoatletyki. Naser w tym tygodniu potwierdziła dobrą formę, wygrywając bieg na 400 m w Huelvie czasem 49,78.

 

Groźną rywalką będzie także mistrzyni i rekordzistka świata w biegu na 400 m ppł - Sydney McLaughlin-Levrone. Amerykanka również może zejść poniżej 50 sekund. Jej rekord życiowy wynosi 50,07. Stawkę biegu na 400 m uzupełnią Holenderka Lieke Klaver, Jamajka Candice McLeod i Brytyjka Ama Pipi.

 

W biegu na 100 m zmierzą się zawodnicy, którzy w tym roku złamali barierę 10 sekund - Kenijczyk Ferdinand Omanyala i Amerykanin Noah Lyles, mistrz świata z Eugene na 200 m. W stolicy Francji wystąpi też podwójny mistrz olimpijski z Tokio - Włoch Marcell Jacobs.

 

Na liście startowej biegu na 200 m kobiet znajduje się aż pięć Amerykanek, na czele z Gabrielle Thomas z najlepszym w stawce rekordem życiowym - 21,61. Będzie z nią rywalizować Marie-Josee Ta Lou. Reprezentantka Wybrzeża Kości Słowniowej czasem 10,80 na 100 m ustanowiła niedawno rekord Memoriału Kusocińskiego.

 

Zawody w Paryżu odbędą się w piątek wieczorem. Ostatnia konkurencja - bieg na 800 m mężczyzn z udziałem Sieradzkiego został zaplanowany na godzinę 22.50.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu w Polsacie Sport Extra i na Polsat Box Go. Początek o godz. 21:00.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie