Finał Roland Garros: Dodig/Krajicek - Gille/Vliegen. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Finał French Open w deblu mężczyzn, czyli czas na starcie Ivan Dodig/Austin Krajicek - Sander Gille/Joran Vliegen. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W tegorocznej edycji French Open brakuje najlepszego rok temu Rafaela Nadala. Hiszpan jest niekwestionowanym królem zmagań na kortach imienia Rolanda Garrosa. Paryski turniej wygrywał 14 razy, ale tym razem z gry wykluczyła go kontuzja.

 

Jeśli chodzi o zmagania kobiet, rok temu w Paryżu triumfowała Iga Świątek. Dla polskiej tenisistki było to drugie zwycięstwo w Roland Garros w karierze - wcześniej najlepsza była w 2020 roku.

W puli nagród French Open 2023 na kortach ziemnych imienia Rolanda Garrosa jest 49,6 miliona euro. Triumfatorzy rywalizacji w grze pojedynczej zarobią w Paryżu po 2,3 mln.

 

Finał kobiecego singla, podobnie jak męskiego debla, zaplanowano na 10 czerwca. Decydujący mecz mężczyzn w singlu odbędzie się dzień później.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Ivan Dodig/Austin Krajicek - Sander Gille/Joran Vliegen od godziny 16.30 na Polsatsport.pl.

BS, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie