Finał Roland Garros: Świątek - Muchova. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Sobotni finał French Open będzie trzecim pojedynkiem Igi Świątek z Karoliną Muchovą. Zarówno w 2019 roku w turnieju WTA, jak i rok później w imprezie pokazowej, za każdym razem w Pradze, górą była Czeszka. Ale to jedyne elementy statystyczne przemawiające na jej korzyść. Relacja i wynik na żywo finału Świątek - Muchova na Polsatsport.pl.

Polka walczy o czwarty wielkoszlemowy tytuł - w Paryżu była już najlepsza w 2020 i 2022 roku, a w poprzednim sezonie triumfowała również w nowojorskim US Open. W przypadku tenisistki z Ołomuńca dotarcie do finału jest jej najlepszym wynikiem w Wielkim Szlemie, choć była już m.in. w półfinale Australian Open (2021).

 

ZOBACZ TAKŻE: Co za błąd! Pomyłka sędziego na niekorzyść Igi Świątek

 

22-letnia Świątek od 4 kwietnia ubiegłego roku jest liderką światowego rankingu, a pięć lat starsza od niej Czeszka (w sierpniu będzie obchodzić 27. urodziny) była najwyżej na 19. miejscu. Obecnie zajmuje 43. lokatę, ale niezależnie od wyniku finału poprawi swój "rekord" i najbliższym notowaniu będzie co najmniej 16.

 

Świątek ma w dorobku 13 zwycięstw w zawodowych turniejach, w tym dwa w trwającym sezonie. Do rozpoczęcia zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa zarobiła na korcie 16,85 mln dolarów.

 

Muchova wygrała do tej pory jeden turniej - w 2019 roku w Seulu. Z tytułu oficjalnych premii WTA na jej konto trafiło 4,2 mln USD.

 

Relacja i wynik na żywo finału Świątek - Muchova od godziny 15.00 na Polsatsport.pl.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie