Nikola Grbić najlepszym selekcjonerem reprezentacji? Statystyki mówią wszystko

Siatkówka
Nikola Grbić najlepszym selekcjonerem reprezentacji? Statystyki mówią wszystko
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić

Można zastanawiać się, czy Nikola Grbić jest najlepszym trenerem reprezentacji Polski w ostatnich latach. Procent wygranych przez Serba spotkań z drużyną Biało-Czerwonych nakazuje sądzić, że 49-latek jest właściwą osobą na właściwym miejscu.

Dwadzieścia pięć oficjalnych spotkań. Tyle ma już za sobą w roli opiekuna polskiej reprezentacji Nikola Grbić. Jak wygląda procent zwycięstw serbskiego szkoleniowca na ławce Polaków?

 

ZOBACZ TAKŻE: Pokaz siatkarsko-piłkarskiego kunsztu! Efektowne zagranie trenera Nikoli Grbicia (WIDEO)

 

Tylko cztery razy reprezentacja Polski pod batutą Grbicia musiała uznać wyższość przeciwników. Były to trzy porażki w ubiegłorocznej Lidze Narodów, odpowiednio z Włochami, Iranem oraz Stanami Zjednoczonymi, a także klęska w finale mistrzostw świata, poniesiona w rywalizacji właśnie z zawodnikami z Półwyspu Apenińskiego. 

 

Tym samym Grbić może pochwalić się kapitalną statystyką 84% wygranych meczów. Serbski trener zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych szkoleniowców, którzy pracowali w ostatnich dwunastu latach z polską drużyną narodową.

 

Vital Heynen w pierwszych 25 bataliach odnotował z kadrą 16 triumfów. To daje 64% zwycięstw. Trochę lepiej wygląda statystyka Stephane'a Antigi. Francuz mógł na starcie pochwalić się bilansem 17-8 (68% wygranych). 

 

Zdecydowanie najgorzej w tym zestawieniu wypadł Andrea Anastasi. Włoski trener z pierwszych 25 spotkań z polską kadrą przegrał aż 11, co przełożyło się niski wskaźnik 56% wygranych. W statystykach nie można uwzględnić Ferdinando De Giorgiego, który nie dotrwał na stanowisku do swojego 25. meczu. 

 

Jak w kolejnych miesiącach wyglądać będą statystyki trenera Grbicia? Najbliższy mecz Polaków już w niedzielę. O godzinie 8:40 Biało-Czerwoni zmierzą się w rozgrywkach VNL z Serbią. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.

Frank Dzieniecki/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie