Urugwaj mistrzem świata U-20. W finale pokonał Włochy

Urugwaj mistrzem świata U-20

Piłkarze reprezentacji Urugwaju po raz pierwszy w historii zdobyli mistrzostwo świata do lat 20. W finale imprezy rozgrywanej w Argentynie pokonali Włochy 1:0 (0:0). Trzecie miejsce zajął Izrael.

Bramkę dla Urugwaju na wagę triumfu na stadionie Diego Armando Maradony w La Placie zdobył w 86. minucie Luciano Rodriguez.

Arbiter przedłużył drugą połowę o 12 minut, ale Włochom nie udało się zdobyć wyrównującej bramki.

To pierwszy w historii triumf Urugwajczyków w MŚ w tej kategorii wiekowej. Dwukrotnie przegrali finał - w 1997 i 2013 roku.

W meczu o trzecie miejsce Izrael wygrał z Koreą Południową 3:1, również w La Placie.

Pierwotnie turniej miał się odbyć w Indonezji, ale FIFA odebrała temu krajowi prawo organizacji po tym, jak nie zaakceptowano tam przyjazdu piłkarskiej ekipy Izraela i udziału jej przedstawicieli w ceremonii losowania mistrzostw.