Druzgocąca porażka Magdy Linette. W drugim secie nie ugrała nawet gema

To nie był dzień Magdy Linette.

Dotkliwą porażkę poniosła Magda Linette w spotkaniu II rundy turnieju WTA w Birmingham, rozgrywanego na nawierzchni trawiastej. Polka została całkowicie zdominowana przez Chinkę Lin Zhu, przegrywając pierwszego seta do 3, a drugiego do zera.

W pierwszej rundzie turnieju w Birmingham Magda Linette zaliczyła trudną przeprawę z Włoszką Jasmine Paolini. Polka źle weszła w to spotkanie przegrywając pierwszego seta, jednak później udało jej się ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w następnych dwóch partiach (3:6, 7:5, 6:4). Przed kolejnym spotkaniem kibice mogli żywić obawy z powodu przerwy medycznej, o jaką Linette poprosiła w drugim secie meczu z Włoszką, uskarżając się na ból lewego uda.

Rywalizację z 39. w rankingu WTA Chinką Polka zaczęła od wygrania swojego podania, jednak w 3. gemie nie udało jej się ugrać nawet punktu i została przełamana po raz pierwszy. Później obie zawodniczki wygrywały swoje gemy serwisowe aż do 9. odsłony, którą po bardzo długiej grze na przewagi ostatecznie wygrała Zhu, kończąc pierwszego seta wynikiem 6:3. Polka popisała się w tej partii jednym asem serwisowym i popełniła jeden podwójny błąd.

Drugi set miał obraz rozpaczliwej i niestety bezskutecznej walki naszej tenisistki o powrót do gry. Plasująca się na 20. miejscu rankingu WTA, półfinalistka tegorocznego Australian Open, została przełamana już w pierwszym możliwym gemie, a później także w drugim oraz trzecim, i biorąc pod uwagę stuprocentową skuteczność Chinki przy własnym podaniu przegrała seta do 0.

Pochodząca z Poznania 31-letnia tenisistka często nie trafiała w kort. Nieskuteczne były również jej rajdy pod siatkę, po których albo zagrywała volleye w aut, albo "nacinała się" na passing shoty przeciwniczki.

W kolejnej rundzie Lin Zhu zmierzy się z lepszą tenisistką z pary Rebecca Marino (WTA: 90) - Emina Bektas (WTA: 150).

Magda Linette - Lin Zhu 0:2 (3:6, 0:6)