MotoGP: Grand Prix Holandii. Transmisja TV i stream online

MotoGP: Grand Prix Holandii. Transmisja TV i stream online
fot. PAP
Gdzie oglądać transmisje z MotoGP?

Chyba nikt nie spodziewał się takich rozstrzygnięć podczas GP Niemiec. Podwójne zwycięstwo Jorge Martina, osiem motocykli Ducati w pierwszej dziesiątce w wyścigu głównym i przegrana Marca Marqueza na torze, na którym triumfował aż 11 razy. GP Niemiec zaskoczyło chyba wszystkich znawców i otworzyło drzwi do możliwych, zaskakujących rozstrzygnięć w sezonie 2023.

O ile zwycięstwo Ducati nie jest zaskoczeniem, to forma wszystkich zawodników marki z Bolonii zszokowała cały padok mistrzostw. Doskonałe zwycięstwa Jorge Martina udowodniły, że zawodnik ekipy Pramac, obok Marco Bezzecchiego, będzie poważnym konkurentem, do tytułu mistrzowskiego, dla Pecco Bagnaii w tym sezonie.

 

Fantastyczna walka do ostatniego okrążenia, piorunujące tempo, tak można określić to co działo się w GP Niemiec. Niestety, walka na torze Sachsenring odbywała się pod nieobecność, jedenastokrotnego zwycięzcy na torze Sachsenring, czyli Marqueza. Seria pięciu wywrotek, w tym najgroźniejsza w niedzielnej rozgrzewce, zadecydowała o wycofaniu się ośmiokrotnego mistrza świata z rywalizacji w niedzielnym wyścigu. Ciało i głowa nie pozwalały na stanięcie na starcie i podjęcie walki z rywalami na zupełnie nieprzewidywalnej i niebezpiecznej wręcz już Hondzie. Kontuzje Joana Mira, Alexa Rinsa, czy ostatecznie Marqueza potwierdzają, że to nie zawodnicy, ale motocykl jest niekonkurencyjny, a jazda na nim jest przysłowiowym "spacerem po linie".

 

Niestety, nie jest lepiej w obozie, drugiego japońskiego producenta - Yamahy. Fabio Quartararo, jak i Franco Morbidelli, nie radzą sobie z motocyklem Yamaha M1. Mimo, że mocniejszy, stracił wszystkie pozytywne strony, które w ubiegłych sezonach pozwalały "El Diablo" walczyć o tytuł. W tym roku jest to niemożliwe. To pierwszy raz od 1969 roku, kiedy to, w pierwszej dziesiątce wyścigu zabrakło japońskiego motocykla. Czy ta tendencja się utrzyma? Czy Honda i Yamaha będą w stanie odwrócić złą passę w Assen? O tym przekonamy się w najbliższy weekend.

 

Wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścigi z Grand Prix Holandii w Polsacie Sport Premium 2, na Polsatsport.pl, Polsat Go i Polsat Box Go.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie