Sześć finałów zakończyło zmagania w boksie na Igrzyskach Europejskich

Sporty walki
Sześć finałów zakończyło zmagania w boksie na Igrzyskach Europejskich
fot. PAP

Sześć finałowych walk odbyło się w niedzielę na zakończenie rywalizacji w boksie w Igrzyskach Europejskich. Ze złotych medali w Nowym Targu cieszyli się tego dnia pięściarze z Bułgarii, Danii i Wielkiej Brytanii oraz reprezentantki Turcji, Irlandii i Francji.

Wśród mężczyzn w kategorii 57 kg triumfował reprezentujący Bułgarię Javier Ibanez Diaz, który pokonał Hiszpana Jose Quilesa Brotonsa stosunkiem głosów 5:0.

 

W kategorii 71 kg Duńczyk Nikolai Terteryan wygrał z Serbem Vakhidem Abbasovem 4:1, a powyżej 92 kg triumfował Brytyjczyk Delicious Orie - 5:0 z Azerem Mahammadem Abdulajewem.

 

Panie zakończyły tego dnia rywalizację w kategoriach 50, 57 i 75 kg.

 

W finale pierwszej z nich Turczynka Buse Cakiroglu wygrała z Francuzką Wasillą Lkhadiri 5:0. W kat. 57 kg Francuzka Amina Zidani pokonała Bułgarkę Swietłanę Stanewą 4:1, natomiast w kat. 75 kg Irlandka Aoife O'Rourke okazała się lepsza od Francuzki Daviny Michel 5:0.

 

W niektórych kategorii wagowych kwalifikację na igrzyska w Paryżu uzyskali wszyscy medaliści Igrzysk Europejskich, a w innych tylko finaliści.

 

Reprezentanci Polski w boksie zakończyli rywalizację w Igrzyskach Europejskich z dwoma brązowymi medalami: Elżbiety Wójcik (75 kg) i Mateusza Bereźnickiego (92 kg).

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie