Wygrana Panthers Wrocław nad niżej notowanym rywalem

Panthers Wrocław pokonali w niedzielę Prague Lions w piątej kolejce European League of Football 27:23 i wciąż znajdują się na drugiej pozycji w tabeli.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym - 3:3. Druga kwarta to wyraźna dominacja ekipy z Wrocławia. Gospodarze wygrali w niej pewnie - 17:7. Tym samym na połowie rywalizacji było już 20:10.

Po półmetku rywalizacji Panthers nieco oddali inicjatywę, przegrywając w trzeciej kwarcie 3:6. Podobnie było w ostatniej odsłonie rywalizacji. W niej zespół z Pragi wygrał 7:6. To jednak nie wystarczyło na wypracowaną w drugiej kwarcie przewagę wrocławskiego klubu. Ostatecznie "Pantery" wygrały 29:23.

W tabeli konferencji wschodniej Panthers zajmują drugie miejsce. Prague Lions plasują się na przedostatniej lokacie, podczas gdy na prowadzeniu znajduje się ekipa Vikings Vienna. Była to trzecia z rzędu porażka Czechów.

W klasyfikacji drużyn mogących awansować z drugiego miejsca, wrocławianie zajmują drugą lokatę, która nie umożliwia awansu.