Świat piłki nożnej w żałobie. Zmarł mistrz świata z 1974 roku

Piłka nożna
Świat piłki nożnej w żałobie. Zmarł mistrz świata z 1974 roku
Fot. PAP
Zmarł Niemiec Horst-Dieter Hoettges, piłkarski mistrz świata z 1974 roku

W wieku 79 lat zmarł Niemiec Horst-Dieter Hoettges, piłkarski mistrz świata z 1974 roku. O jego śmierci poinformował w poniedziałek Werder Brema, powołując się na informacje pochodzącą od rodziny sportowca.

W pamięci kibiców Hoettges, który dokończył życia w domu spokojnej starości pod Bremą, zapisał się jako legendarny zawodnik Werderu i reprezentacji Niemiec.

 

Obok złotego medalu mundialu w 1974 roku miał w kolekcji krążek w tym samym kolorze wywalczony w czempionacie Europy dwa lata wcześniej. W mistrzostwach świata w 1966 roku w Anglii sięgnął z kolegami po srebrny, a cztery lata później w Meksyku - po brązowy.

 

 

- Z jego śmiercią utraciliśmy jednego z największych piłkarzy Werderu - powiedział na wiadomość o śmierci piłkarza prezes klubu z Bremy, Hubertus Hess-Grunewald.

 

Urodzony 10 września 1943 roku w Moenchengladbach grał przez jakiś czas w miejscowej Borussii, potem związał się z Werderem, w którego szeregach zagrał 420 mecze w Bundeslidze strzelając 55 bramek. Dwa lata po jego odejściu klub spadł w 1978 roku do drugiej ligi. W reprezentacji kraju Hoettges rozegrał 66 spotkań.

RI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie