Tour de France kobiet wystartuje w Holandii

Inne
Tour de France kobiet wystartuje w Holandii
fot. PAP
Przyszłoroczny Tour de France kobiet rozpocznie się 12 sierpnia w Rotterdamie

Przyszłoroczny Tour de France kobiet rozpocznie się 12 sierpnia w Rotterdamie, dzień po uroczystości zamknięcia igrzysk olimpijskich w Paryżu - ogłosiła dyrektor wyścigu Marion Rousse. Będzie to pierwszy start kobiecej "Wielkiej Pętli" za granicą.

Wyścig ma składać się z ośmiu etapów, z których trzy zaplanowano w Holandii. Cała trasa ma być przedstawiona 25 października.

 

Tegoroczna edycja ruszy 23 lipca z Clermont-Ferrand. Tego samego dnia zakończy się Tour de France mężczyzn, tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany kolarz nagle zakończył karierę! Wszystko przez problemy z sercem

 

W ubiegłym roku zawodniczki po raz pierwszy ścigały się pod nazwą Tour de France Femmes i w formule wyścigu wieloetapowego. Świetnie spisała się Katarzyna Niewiadoma, zajmując w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce, za Holenderkami Annemiek van Vleuten i Demi Vollering. Rywalizacja kończyła się spektakularnym etapem z metą w ośrodku narciarskim La Super Planche des Belles Filles w Wogezach.

 

W przeszłości wyścig odbywał się pod innym szyldem (m.in. La Grande Boucle), a w latach 2014-2021 przeważnie jako jednodniowy pod nazwą La Course by Le Tour de France.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie