Hit transferowy stał się faktem! Słynny siatkarz wraca do PlusLigi

Siatkówka
Hit transferowy stał się faktem! Słynny siatkarz wraca do PlusLigi
fot. Cyfrasport
Srecko Lisinac zagra w Projekcie Warszawa.

Srecko Lisinac został nowym siatkarzem Projektu Warszawa. Serbski środkowy związał się ze stołecznym klubem rocznym kontraktem na sezon 2023/24. W poprzednich latach 31-letni zawodnik reprezentował barwy włoskiego Itas Trentino. To dla słynnego siatkarza powrót do PlusLigi, w której występował przed laty jako zawodnik AZS Częstochowa i PGE Skry Bełchatów.

Jeden z czołowych siatkarzy na pozycji środkowego na świecie dołączył do Projektu Warszawa! Serb Srećko Lisinac podpisał roczny kontrakt ze stołecznym zespołem.

 

Zobacz także: Kolejny reprezentant Argentyny w PlusLidze! Siatkarz podpisał dwuletni kontrakt

 

– Myślę, że każdy klub na świecie chciałby mieć takiego zawodnika w swoim składzie. Srećko Lisinac to nie tylko zawodnik ze światowego topu, który prezentuje wysoki poziom w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale również ogromne doświadczenie i waleczny charakter, który może wnieść jeszcze więcej jakości do naszego zespołu – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

 

Srećko Lisinac ma na swoim koncie występy w polskich drużynach takich jak AZS Częstochowa czy PGE Skra Bełchatów. Wraz z bełchatowskim klubem świętował wiele sukcesów jak między innymi mistrzostwo Polski w 2018 roku czy Puchar Polski zdobyty w 2016 roku. Serb może również pochwalić się mistrzostwem Niemiec zdobytym z Berlin Recycling Volleys w 2014 roku. Od 2018 roku Lisinac reprezentował Itas Trentino, z którym wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata (2018) oraz zwieńczył swoją przygodę z włoskim klubem mistrzostwem kraju w sezonie 2022/23.

 

– Cieszę się, że dołączam do silnego zespołu PlusLigi, z którym będziemy walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie. Jesteśmy doświadczoną drużyną, którą stać na naprawdę wielkie rzeczy – powiedział Lisinac.

 

Serbski środkowy ma na swoim koncie również wiele sukcesów reprezentacyjnych. Wraz z seniorską kadrą swojego kraju Lisinac zdobywał złote medale Ligi Światowej i mistrzostw Europy. Najcenniejszy złoty krążek europejskiego czempionatu zdobył w 2019 roku zostając jednocześnie najlepszym środkowym całego turnieju.

 

Srećko Lisinac to pierwszy zawodnik, który wzmacnia skład Projektu Warszawa na sezon 2023/24. W najbliższym czasie klub ogłosi kolejnych nowych siatkarzy, którzy będą występowali w stołecznych barwach w nadchodzących rozgrywkach.

 

Transfery w PlusLidze przed sezonem 2023/24:

 

RM, Polsat Sport, projektwarszawa.waw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie