Co za powrót! Ons Jabeur w finale Wimbledonu

Ons Jabeur w finale Wimbledonu.

Ons Jabeur i Aryna Sabalenka zmierzyły się w czwartkowym półfinale Wimbledonu. Górą okazał się reprezentantka Tunezji, triumfując w trzech setach.

Sabalenka prowadziła już 7:6 i 4:2, ale Jabeur wróciła do gry. Ostatecznie drugiego seta wygrała 6:4, a w decydującej partii triumfowała 6:3. Jej rywalką w finale będzie Marketa Vondrousova.

To drugi z rzędu finał Wimbledonu Jabuer. Rok temu przegrała walkę o tytuł z Kazaszką Jeleną Rybakiną, którą pokonała w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju.

Gdyby Sabalenka awansowała do finału, zostałaby nową liderką rankingu WTA, wyprzedzając Igę Świątek. W związku z wygraną Jabeur polska tenisistka pozostanie na pierwszym miejscu. Jej strata do Świątek zmaleje do 470 punktów.

Wimbledon, najważniejszy turniej tenisowy świata, tylko w kanałach sportowych Polsatu. Setki godzin transmisji z meczów topowych zawodników i zawodniczek. A codziennie od 13:00 w Polsat Sport program studyjny z udziałem najlepszych komentatorów, dziennikarzy i ekspertów.

Ons Jabeur - Aryna Sabalenka 2:1 (5:7, 6:4, 6:3)