Padł kolejny rekord świata w japońskiej Fukuoce. Polka zdyskwalifikowana w eliminacjach

Mollie O'Callaghan

Australijka Mollie O'Callaghan ustanowiła rekord świata na 200 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata w Fukuoce. 19-latka uzyskała w finale czas 1.52,85. Poprzedni najlepszy wynik przetrwał 14 lat - w 2009 roku Włoszka Federica Pellegrini osiągnęła 1.52,98.

Srebrny medal w środowym finale, ze stratą o 0,16 s, wywalczyła kolejna z Australijek Ariarne Titmus. Trzecie miejsce zajęła Kanadyjka Summer McIntosh, która w sierpniu skończy dopiero 17 lat - strata 0,80 do triumfatorki.

W eliminacjach tej konkurencji została zdyskwalifikowana we wtorek Laura Bernat.