Czołowy polski klub siatkarski podjął decyzję w sprawie trenera

Siatkówka
Czołowy polski klub siatkarski podjął decyzję w sprawie trenera
fot. Cyfrasport
Maciej Biernat nadal będzie trenerem Grot Budowlanych Łódź.

Maciej Biernat w sezonie 2023/24 nadal będzie trenerem siatkarek Grot Budowlanych Łódź. Rolę szkoleniowca łódzkiego klubu objął w lutym 2022 roku. Wcześniej pełnił w nim funkcje statystyka drużyny oraz asystenta trenera. W sztabie trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Tauron Ligi zaszły niewielkie zmiany.

– Aż trudno uwierzyć, że będzie to dziesiąty sezon w Budowlanych. Z niecierpliwością czekam na start rozgrywek tym bardziej, że będziemy reprezentować klub także w elitarnej Lidze Mistrzyń. Dobre wyniki z ostatniego sezonu uzyskane w TAURON Lidze i Pucharze CEV zobowiązują, aby kontynuować tę pracę i wymagać od siebie jeszcze więcej – powiedział trener Maciej Biernat, który w łódzkim klubie pracuje od 2014 roku.

 

Zobacz także: Z Bergamo do Łodzi! Amerykańska siatkarka zagra w Tauron Lidze


– Cieszę się, że Maciek zostaje na kolejny, dziesiąty już sezon w naszym klubie. W minionym udowodnił, że jest odpowiednią osobą na tym stanowisku. Jestem dumny, że mimo zajęcia szóstego miejsca po fazie zasadniczej poprowadził zespół do brązowego medalu TAURON Ligi. Wierzę, że kolejne sukcesy z Maćkiem w roli trenera jeszcze przed nami – zaznaczył prezes klubu Marcin Chudzik.

 

Szkoleniowiec w łódzkim klubie pracuje od 2014 roku. Przez kilka sezonów pełnił rolę statystyka drużyny (2014–19), a następnie został asystentem trenera (2019–22). W lutym 2022 roku Biernat został pierwszym trenerem Grot Budowlanych, zastępując na tym stanowisku Jakuba Głuszaka. W sezonie 2022/23 doprowadził łódzką drużynę do brązowego medalu mistrzostw Polski. Podczas uroczystej gali PLS otrzymał nagrodę dla Trenerskiego Odkrycia Sezonu

 

 

W porównaniu z poprzednim sezonem, w sztabie szkoleniowym Grot Budowlanych nie dojdzie do większych zmian. Trenera Biernata wspierać będą: Marcin Nowak, Tomasz Grodecki, Rafał Abramczyk oraz Michał Wrzeszcz. Kadrę szkoleniową uzupełni były szkoleniowiec drużyny z Legionowa – Paweł Kowal. Będzie on pełnił funkcję asystenta trenera. Z klubem rozstał się Krystian Pachliński, dotychczasowy asystent.

RM, Polsat Sport, budowlanilodz.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie