Zaczęła grać w piątek, skończyła w sobotę. Niemiecki półfinał w Warszawie

Niemiecki półfinał w Warszawie

Laura Siegemund wygrała z Włoszką Lucrezią Stefanini 7:6 (7-5), 5:7, 6:3 w ćwierćfinale turnieju WTA na kortach twardych w Warszawie. Niemiecka tenisistka w półfinale zagra z rodaczką Tatjaną Marią.

Mecz Siegemund ze Stefanini pierwotnie miał zostać rozegrany w piątek, jednak z powodu opadów deszczu spotkanie zostało przerwane przy stanie 1:1 w pierwszym secie i przełożone na sobotę, podobnie jak ćwierćfinały Igi Świątek z Czeszką Lindą Noskovą oraz Brytyjki Heather Watson z Belgijką Yaniną Wickmayer. W piątek udało się rozegrać jedynie starcie Marii ze Słowaczką Rebeccą Sramkovą.

Siegemund i Stefanini stoczyły ze sobą zaciętą walkę, szczególnie pierwsza i druga partia były wyrównane. W trzeciej zdecydowanie lepsza była jednak Niemka.

Półfinały również mają zostać rozegrane w sobotę. Siegmund i Maria wyjdą na kort po meczu Świątek z Noskovą, który właśnie trwa.

Druga z rzędu edycja zawodów WTA w Warszawie rozgrywana jest na kortach twardych Legia Tenis&Golf przy ul. Myśliwieckiej 4A.