Kapitalny początek sezonu Odry Opole. Druga wygrana GKS Tychy

Odra Opole rozpoczęła sezon od dwóch zwycięstw

Piłkarze Odry Opole pokonali Resovię 3:0 i z kompletem punktów prowadzą po dwóch kolejkach 1. ligi. Po sześć mają również Miedź Legnica, GKS Tychy i Motor Lublin.

Odra rozpoczęła w imponującym stylu sezon 2023/24, o czym przekonały się dwa rzeszowskie kluby. W poprzedniej kolejce opolscy piłkarze pokonali na wyjeździe Stal 5:2, a teraz nie dali u siebie szans Resovii.

Bramki w niedzielnym meczu zdobyli Dawid Czapliński, Maciej Makuszewski i w doliczonym czasie gry Hiszpan Borja Galan. Gospodarze mieli nieco ułatwione zadanie, ponieważ od 55. minuty Resovia grała w dziesiątkę - po drugiej żółtej kartce dla Kornela Osyry.

Odra zgromadziła 6 pkt, podobnie jak trzy inne drużyny. Wśród nich jest GKS Tychy, który w niedzielę pokonał w Rzeszowie Stal 2:1.

Komplet punktów po dwóch kolejkach mają także spadkowicz z ekstraklasy Miedź Legnica (4:1 w sobotę na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza) oraz beniaminek Motor Lublin, który już w piątek wygrał w Gdańsku ze spadkowiczem Lechią 1:0.

W niedzielne południe ciekawie było w meczu beniaminka Polonii Warszawa z przebudowaną latem i mającą spore aspiracje Wisłą Kraków.

Przez większość spotkania zdecydowaną przewagą posiadała "Biała Gwiazda". Stworzyła znacznie więcej okazji, prowadziła już 2:0, a jeszcze w 90+6. minucie 3:1. Niewiele jednak brakowało, żeby... zremisowała, choć gospodarze grali w końcówce w dziesiątkę.

Już po upływie doliczonego przez sędziego czasu gry były obrońca Radomiaka i Widzewa Łódź Michał Grudniewski strzelił gola na 2:3 (90+7. minuta). Wkrótce potem ten sam zawodnik znów trafił do siatki, jednak tego trafienia arbiter nie uznał.

Wisła ma w tabeli cztery punkty, natomiast Polonia na razie żadnego.

Bezpośrednią promocję do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę walczyć będą - w dwustopniowych barażach - ekipy z miejsc 3-6. Natomiast do 2. ligi spadną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 2. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 0:0

Lechia Gdańsk - Motor Lublin 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Bartosz Wolski (90+2).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Miedź Legnica 1:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Kamil Antonik (8), 0:2 Damian Michalik (32), 1:2 Tomas Poznar (52-głową), 1:3 Damian Michalik (57),
1:4 Michael Kostka (90+6).

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Szwoch (29-karny), 1:1 Ołeksij Bykow (61).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Marcel Misztal (31), 1:1 Paweł Moskwik (42).

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Miki Villar (44), 0:2 Angel Rodado (53), 1:2 Mateusz Michalski (64), 1:3 Szymon Sobczak (90+1),
2:3 Michał Grudniewski (90+7).

Odra Opole - Resovia Rzeszów 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Dawid Czapliński (63), 2:0 Maciej Makuszewski (80), 3:0 Borja Galan (90+3).

Stal Rzeszów - GKS Tychy 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Cesar Pena (1-samobójcza), 0:2 Wiktor Niewiarowski (89), 1:2 Kamil Kościelny (90+5).