PlusLiga: Terminarz fazy zasadniczej sezonu 2023/24. Kiedy mecze?

Siatkówka
PlusLiga: Terminarz fazy zasadniczej sezonu 2023/24. Kiedy mecze?
fot. PAP
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wywalczyli mistrzostwo Polski w poprzednim sezonie.

Poznaliśmy terminarz fazy zasadniczej PlusLigi w sezonie 2023/2024. Rozgrywki z udziałem szesnastu drużyn rozpoczną się w weekend 20–22 października. Jaki jest zestaw par w poszczególnych kolejkach? Na kiedy zaplanowano hitowe mecze? Sprawdź terminarz nowego sezonu PlusLigi.

Tytułu mistrza Polski bronią siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw wygrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3—0 (3:0, 3:1, 3:0). Kędzierzynianie zrewanżowali się im później w finale Ligi Mistrzów. Brązowy medal sezonu 2023 wywalczyła Asseco Resovia. Z PlusLigą pożegnał się BBTS Bielsko-Biała, a jego miejsce zajął triumfator Tauron 1. Ligi – Exact Systems Norwid Częstochowa.
 
 
Po sezonie klubowym przyszedł czas na emocje związane z występami reprezentacji. PlusLiga wróci jednak w drugiej połowie października. Mecze pierwszej kolejki zaplanowano na okolice 21 października. Pierwsza runda zakończy się na początku stycznia, a na początku kwietnia zostanie rozegrana ostatnia kolejka fazy zasadniczej i osiem najlepszych drużyn przystąpi do rywalizacji play-off. W sezonie 2023/24 w PlusLidze zagra 16 drużyn, a rozgrywki zasadniczej części sezonu liczyć będą trzydzieści kolejek. 
 
Sprawdź terminarz fazy zasadniczej PlusLigi:
 
 

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie