Barcelona lepsza od Milanu! Robert Lewandowski zaczął wśród rezerwowych

FC Barcelona pokonała 1:0 AC Milan

FC Barcelona zwycięstwem zamknęła tegoroczne tournee po Stanach Zjednoczonych. W ostatnim meczu za oceanem Katalończycy pokonali 1:0 AC Milan. Robert Lewandowski zaczął na ławce, ale pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Trener Xavi Hernandez zdecydował się na nieco zmian w składzie. Dał odpocząć kilku swoim gwiazdom, a zamiast nich posłał na boisko zmienników. Pomimo tego od początku spotkania to Barcelona stwarzała lepsza wrażenie i kontrolowała przebieg gry. Brakowało jej natomiast skuteczności, efektem czego był bezbramkowy wynik do przerwy.

Po zmianie stron trener Katalończyków przeprowadził zmiany. Na placu gry pojawili się między innymi Robert Lewandowski i Ansu Fati, którzy mieli zwiększyć siłę ognia. Xavi trafił w dziesiątkę - w 55. minucie przebojowy skrzydłowy popisał się widowiskową bramką z narożnika pola karnego i było 1:0 dla Barcelony.

Lewandowski mógł natomiast zaliczyć asystę. Obsłużył dośrodkowaniem Ronalda Araujo, ale ten był na pozycji spalonej, przez co sędzia nie uznał gola Urugwajczyka.

Barcelona utrzymała skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka. Dorobek "Dumy Katalonii" podczas tournee po Stanach Zjednoczonych to dwa zwycięstwa (1:0 z AC Milan, 3:0 z Realem Madryt) i jedna porażka (3:5 z Arsenalem).

AC Milan - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Bramka: Ansu Fati 55