Lider reprezentacji Włoch ma problemy z sercem. Opuścił przygotowania kadry

Siatkówka
Lider reprezentacji Włoch ma problemy z sercem. Opuścił przygotowania kadry
Fot. PAP
Simone Anzani (z prawej).

Simone Anzani opuścił zgrupowanie reprezentacji Włoch przed mistrzostwami Europy z powodów zdrowotnych. Środkowy aktualnych mistrzów świata musiał odpuścić tegoroczną Ligę Narodów z powodu problemów z sercem.

To bolesny cios dla reprezentacji Włoch, która zaledwie kilka dni temu ogłosiła kadrę zawodników szykujących się do EuroVolley 2023. Wśród nich był Anzani, który już w tym sezonie był zmuszony opuścić bardzo ważną imprezę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić podjął decyzję! Tak wygląda szeroka kadra na mistrzostwa Europy

 

Mowa o Lidze Narodów, a konkretnie turnieju finałowym, w którym środkowy nie wystąpił z powodu problemów związanych z sercem. Po turnieju w Rotterdamie Anzani przeszedł badania, które wykazały arytmię. Włoch przeszedł konieczną hospitalizację i wrócił do kadry. Jak się okazało teraz znów musiał ją opuścić i poddać się kolejnym badaniom.


Italia na tegorocznych mistrzostwach Europy wystąpi w grupie A, gdzie oprócz Belgii, są jeszcze Szwajcaria, Serbia, Niemcy i Estonia.


Polska jest w grupie C razem z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. W sumie w turnieju udział wezmą 24 drużyny podzielone na cztery grupy. Z każdej cztery najlepsze reprezentacje awansują do 1/8 finału. Finał odbędzie się 16 września w Rzymie.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie