Brazylia pokonana! Wielki sukces polskich siatkarek!

Polskie siatkarki wygrały z Brazylijkami 3:1.

Reprezentacja Polski siatkarek z brązowym medalem na tegorocznej Uniwersjadzie! W meczu o trzecie miejsce Biało-Czerwone zwyciężyły Brazylijki 3:1, tym samym rewanżując się za porażkę w fazie grupowej. To kolejny sukces żeńskiej siatkówki w tym sezonie.

Przypomnijmy, że polskie zawodniczki zainaugurowały zmagania na Uniwersjadzie właśnie od starcia z reprezentantkami Canarinhos. Wówczas po pasjonującym boju Polki, mimo prowadzenia 2:0 w setach, przegrały 2:3.

W kolejnym meczu Biało-Czerwone zwyciężyły Chińskie Tajpej 3:1 i zameldowały się w ćwierćfinale. W nim udało się pokonać Włoszki 3:1. W półfinale nasza reprezentacja przegrała z Chinkami 0:3, co oznaczało batalię z Brazylią o brązowy medal. Siatkarki z Ameryki Południowej przegrały swój półfinał z Japonią 2:3.

Polki fatalnie rozpoczęły rywalizację o trzecie miejsce, czego dowodem porażka w pierwszym secie do... 12. Na szczęście nasze zawodniczki szybko wyciągnęły wnioski. Drugi set był już zgoła odmienny. Biało-Czerwone prowadziły już 16:9 i 20:13, ale w samej końcówce dały się dogonić do stanu 21:21. Udało się jednak wyjść z opresji i zwyciężyć 25:23.

Trzecia partia to niemal kopia scenariusza z poprzedniej odsłony. Wysokie prowadzenie 7:2, następnie 20:16. Brazylijki były o krok od remisu (21:19), ale Polki przypieczętowały triumf 25:21.

Czwarty set okazał się ostatnim. W nim znowu początek należał do Polek (8:5), które tym razem nie dały się dogonić i konsekwentnie powiększały przewagę (19:14, 22:16), ostatecznie pozwalając Canarinhos na zdobycie 20 "oczek".

To oznacza, że reprezentacja Polski siatkarek zdobyła brązowy medal na tegorocznej Uniwersjadzie. To kolejny sukces żeńskiej kadry w krótkim odstępie czasu. Niedawno cieszyliśmy się również z brązowego krążka w Lidze Narodów.

Polska - Brazylia 3:1 (12:25, 25:23, 25:21, 25:20)