Protesty przed Old Trafford! Fanki Manchesteru United nie chcą powrotu napastnika do składu

Piłka nożna
Protesty przed Old Trafford! Fanki Manchesteru United nie chcą powrotu napastnika do składu
Fot. PAP, Twitter
Protesty przed Old Trafford! Fanki Manchesteru United nie chcą napastnika do składu

Pierwszy mecz Manchesteru United w nowym sezonie Premier League został zaplanowany na poniedziałkowy wieczór. Przed starciem z Wolverhampton Wanderers fanki "Czerwonych Diabłów" przeprowadziły pod Old Trafford protest.

Powodem protestów sympatyczek klubu z czerwonej części Manchesteru był brak decyzji ws. powrotu do składu zespołu Masona Greenwooda. 21-latek w styczniu ubiegłego roku został aresztowany przez policję pod zarzutem gwałtu oraz pobicia swojej byłej partnerki.

 

ZOBACZ TAKŻE: 20 lat i koniec. Legenda pożegnała się z klubem

 

Choć w lutym piłkarz został oczyszczony z zarzutów, jego przyszłość w szeregach 20-krortnych mistrzów Anglii nadal stoi pod znakiem zapytania. Władze klubu zwlekają z podjęciem ostatecznej decyzji, a impas ten frustruje kibiców, którzy nie chcą, aby Greenwood ponownie występował z diabełkiem na piersi.

 

 

"Wykopcie gwałcicieli z boiska", "Skończcie z przemocą wobec kobiet", "Nie zostawiajcie tej decyzji żeńskiej drużynie", "#GlazersOut" - te hasła można było przeczytać na transparentach pod stadionem. Co więcej, zgromadzone głośno skandowały: "Greenwood - wiemy, jaki jesteś".

 

Choć powrót napastnika do gry z każdym tygodniem wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, raczej nie będzie mógł on liczyć na ciepłe przywitanie ze strony trybun. W piątek 11 sierpnia w sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie żeńskiej części kibiców przeciwko przywróceniu klubowego wychowanka do składu.

 

 

Greenwood w barwach "Czerwonych Diabłów" rozegrał 129 spotkań, w których zdobył 35 goli. Swój ostatni mecz rozegrał 22 stycznia 2022 roku.

HS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie