Faworyci w Cincinnati nie zawiedli. Novak Djoković i Aryna Sabalenka grają dalej

Frank DzienieckiTenis
Faworyci w Cincinnati nie zawiedli. Djoković i Sabalenka grają dalej

Aryna Sabalenka i Novak Djoković bez najmniejszych problemów awansowali do ćwierćfinałów turniejów WTA i ATP w Cincinnati. Tuzy światowego tenisa nie straciły w 1/8 finału choćby jednego seta.

Sabalenka w trzeciej rundzie turnieju rozgrywanego w Ohio rywalizowała z pochodzącą z Togliatti Rosjanką Darią Kasatkiną. W pierwszej partii wiceliderka światowego rankingu dwukrotnie przełamała swoją przeciwniczkę i mimo utraty jednego podania pewnie triumfowała 6:3. Bliźniaczo przebiegał set numer dwa. Białorusinka raz dała się przełamać, ale za to wygrała trzy gemy przy serwisie Kasatkiny i ponownie zwyciężyła 6:3.

Swoją klasę w 1/8 finału udowodnił również Novak Djoković. Serbski tenisista bez wielkiej historii wyeliminował z turnieju Francuza Gaela Monfilsa. "Nole" bardzo dobrze prezentował się w swoich gemach serwisowych, przegrywając tylko jedno podanie. Ostatecznie triumfował 6:3, 6:2.

W ćwierćfinale Djoković zagra z Amerykaninem Taylorem Fritzem. Rywalką Sabalenki będzie zaś Tunezyjka Ons Jabeur.

Aryna Sabalenka - Daria Kasatkina 6:3, 6:3

Novak Djoković - Gael Monfils 6:3, 6:2