Amerykańska sztafeta z rekordem świata, 8. miejsce Polaków

Amerykańska sztafeta mieszana 4x400 m pobiła rekord świata

Polska sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Igor Bogaczyński, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Karol Zalewski i Marika Popowicz-Drapała zajęła ósme miejsce w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Triumfowali - z nowym rekordem świata - Amerykanie przed Brytyjczykami i Czechami.

Femke Bol prowadziła niemal do ostatniej chwili, ale upadła i przekroczyła linię mety bez pałeczki w dłoni, dlatego holenderska sztafeta została zdyskwalifikowana.

Amerykanie Justin Robinson, Rosey Effiong, Matthew Boling, Alexis Holmes pobili rekord świata czasem 3.08,80. Lewis Davey, Laviai Nielsen, Rio Mitcham, Yemi Mary John ustanowili rekord Wielkiej Brytanii - 3.11,06, natomiast Matej Krsek, Tereza Petrzilkova, Patrik Sorm i Lada Vondrova rekord Czech - 3.11,98. Biało-Czerwoni przybiegli na ostatniej pozycji, uzyskując wynik 3.15,49.

Polska sztafeta zajęła dopiero 14. miejsce w porannych eliminacjach, ale po proteście została dopuszczona do startu w finale, ponieważ niemiecki sprinter przeszkodził Wyciszkiewicz-Zawadzkiej, biegnącej na ostatniej zmianie.