Duński kolarz najlepszy w Hamburger Cyclassics

Mads Pedersen wygrał w niedzielę 26. edycję zaliczanego do cyklu World Tour wyścigu Hamburger Cyclassics.

Duński kolarz Mads Pedersen (Lidl-Trek) wygrał w niedzielę 26. edycję zaliczanego do cyklu World Tour wyścigu Hamburger Cyclassics. Na liczącej 205,6 km trasie wiodącej ulicami miasta wyprzedził Holendra Danny'ego van Poppela (Bora-Hansgrohe) i Włocha Elia Vivianiego (Ineos Grenadiers).

Wyścig był wyrównany, jako pierwszy do mety dotarł peleton składający się z 46 kolarzy, a różnice między kolejnymi zawodnikami były minimalne. Najlepiej finiszował jednak Duńczyk, który dzień wcześniej wygrał Tour of Denmark.

Viviani, trzeci w niedzielę, triumfował w Hamburgu w latach 2017-2019.

W wyścigu wystartowało dwóch Polaków - Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost) zajął 66. lokatę ze stratą 1.39 do zwycięzcy, a Łukasz Owsian (Arkea Samsic) był 119. ze stratą 3.21.

W zeszłorocznej edycji triumfował Austriak Marco Haller.