Hubert Hurkacz wystartuje w znanym turnieju. Będzie reprezentował Europę

Tenis
Hubert Hurkacz wystartuje w znanym turnieju. Będzie reprezentował Europę
Fot. Polsat Sport
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz wystąpi w tegorocznej edycji Pucharu Lavera. Pomysłodawcą rozgrywanego od 2017 roku turnieju jest legendarny Roger Federer. Najlepszy polski tenisista znalazł się w drużynie złożonej z europejskich zawodników.

W zmaganiach bierze sześciu zawodników reprezentujących Drużynę Europejską i sześciu Drużynę Światową. W tej pierwszej oprócz Hurkacza znaleźli się Holger Rune, Casper Ruud, Andriej Rublow i Gael Monfis. Z kolei w zespole reszty świata zobaczymy Taylora Fritza, Francesa Tiafoe, Tommy'ego Paula, Feliksa Augera-Aliassime'a, Francisco Cerundolo oraz Bena Sheltona. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Serena Williams po raz drugi została mamą. Iga Świątek pogratulowała legendarnej tenisistce

 

 

System rozgrywek prezentuje się następująco: w ciągu trzech dni turnieju tenisiści rozgrywają dziewięć spotkań gry pojedynczej i trzy podwójnej. Można w nich zainkasować od jednego do trzech punktów. Poprzednia edycja odbyła się w Londynie. Górą była Drużyna Światowa, która wygrała 13:8. Dodajmy, że to był pierwszy przypadek w historii, gdy Europejczycy musieli uznać wyższość przeciwników spoza Starego Kontynentu. 

 

Tegoroczna edycja zmagań odbędzie się tradycyjnie dwa tygodnie po zakończeniu US Open. Zawody zostaną rozegrane w Vancouver. Po raz pierwszy na liście uczestników znalazł się Hurkacz. 

 

17. tenisista rankingu ATP ma za sobą całkiem udany występ w turnieju w Cincinnati. Wrocławianin odpadł dopiero w półfinale i to po trzysetowym starciu z liderem rankingu Carlosem Alcarazem. Za kilka dni najlepszy polski zawodnik rozpocznie rywalizację w wielkoszlemowym US Open. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie