Jak zmieniała się Natalia Kaczmarek? (ZDJĘCIA)

Inne

Natalia Kaczmarek to jedna z najpopularniejszych polskich lekkoatletek. Zobaczcie, jak na przestrzeni lat zmieniała się złota medalistka igrzysk olimpijskich z Tokio?

Kaczmarek swoje pierwsze medale na międzynarodowych imprezach zdobyła w 2018 roku. Sięgnęła wtedy po srebrny medal halowych mistrzostw świata w Birmingham w sztafecie 4 x 400 metrów. W tym samym roku zdobyła złoty "krążek" podczas mistrzostw Europy w Berlinie w tej samej konkurencji.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Najseksowniejsza lekkoatletka świata" wyzwała Erlinga Haalanda! Czy dojdzie do hitowego starcia?

 

Urodzona w 1998 roku zawodniczka dobrze zaprezentowała się podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbywały się w szwedzkim mieście Gavle w 2019 roku. Kaczmarek wywalczyła tam dwa złote medale - w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4 x 400 metrów. 

 

Mimo to Polka największy sukces w swojej dotychczasowej karierze osiągnęła w 2021 roku. To wtedy występowała na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Podczas największej imprezy w świecie lekkoatletyki pochodząca z Drezdenka zawodniczka wygrała dwa medale: srebrny w sztafecie 4 x 400 metrów i złoty w sztafecie mieszanej.

 

W tym samym roku Kaczmarek zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Europy - ponownie w sztafecie 4 x 400 metrów. Rok później polska sportsmenka w tej samej dyscyplinie wygrała srebrny medal czempionatu Starego Kontynentu. Podczas rywalizacji w Monachium sięgnęła również po srebro w biegu na 400 metrów. 

 

Prywatnie Kaczmarek jest partnerką innego polskiego lekkoatlety - Konrada Bukowieckiego. W 2023 roku para za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosiła zaręczyny.

 

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie