Ewa Swoboda skomentowała wynik polskiej sztafety. "Jestem trochę niezadowolona"

Inne
Ewa Swoboda skomentowała wynik polskiej sztafety. "Jestem trochę niezadowolona"
fot. PAP
Ewa Swoboda

Polska sztafeta 4x100 metrów w składzie Pia Skrzyszowska, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda zajęły piąte miejsce w finale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie z czasem 42.66 sekundy. - Myślę, że mogłyśmy osiągnąć coś więcej, dlatego jestem trochę niezadowolona - skomentowała Ewa Swoboda.

Sam udział w finale można już uznać za spore osiągnięcie. Polki nie kryły zadowolenia z takiego obrotu spraw.

 

- Wcześniej nawet nie udawało nam się wchodzić do finału. Dużo nam do tego brakowało. Myślę, że team jest w porządku. Jest dużo młodej krwi, dogadujemy się, więc nic tylko pracować i zdobywać - przyznała Swoboda.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska sztafeta 4x100 metrów ze swoim najlepszym wynikiem w historii MŚ!

 

Polka zdradziła jednak, że czuje lekki niedosyt piątym miejscem. Jej zdaniem była duża szansa, aby zająć jeszcze lepszą lokatę.

 

- Myślę, że byłyśmy w stanie osiągnąć coś lepszego, stąd jestem trochę niezadowolona. To wszystko, co się działo było w zasięgu wyciągnięcia pałeczki. Muszę zobaczyć, jak wyglądał ten bieg. Uważam, że nasza zmiana była najlepsza. Madzia (Stefanowicz - przyp. red.) super utrzymała rytm do końca. Ja też starałam się biec do końca. Nie wiem, czy jestem już zdrowa, czy moje nogi już chyba nie wyrabiają i nie umiem stać prosto. Jest dobrze, bo marzenia się spełniają. Nikt nie pomyślałby, że będziemy piąte na mistrzostwach świata - skwitowała.

 

Cała rozmowa z Ewą Swobodą w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie